2022 metų išvežimo grafikai

<<2022 METŲ PLASTIKO, POPIERIAUS, METALO BEI STIKLO ATLIEKŲ IŠVEŽIMO GRAFIKAS TAURAGĖS MIESTE>>

<<2022 METŲ PLASTIKO, POPIERIAUS, METALO BEI STIKLO ATLIEKŲ IŠVEŽIMO GRAFIKAS TAURAGĖS RAJONE>>

Antrinės žaliavos (popierius, plastikas, stiklas, metalas) ir pakuotės atliekos surenkamos atskirai nuo kitų atliekų. Gyventojai ir įmonės privalo šias atliekas rūšiuoti jų susidarymo vietoje ir mesti į šioms atliekoms skirtus konteinerius. Perdirbant antrines žaliavas ir  pakuotės atliekas iš jų gaminami nauji produktai, taupomi gamtos ištekliai.

Nuo 2016 m. vasario 1 d. Lietuvoje pradėjo veikti vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema. Vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemoje dalyvauja metalinės, stiklinės ir plastikinės gėrimų pakuotės (nuo 100 ml iki 3 litrų), pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu – stilizuota D raide.

Antrinės žaliavos ir pakuočių atliekos surenkamos bendro ir individualaus naudojimo konteineriais bei priimamos didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Informacija „Ką mesti į antrinių žaliavų konteinerius?“ lankstinuke: individualaus rūšiavimo konteinerių naudotojams ir bendro naudojimo rūšiavimo konteinerių naudotojams.

STIKLAS

Stiklui suirti reikia 900 metų. Atskirai surenkant stiklą, jį  perdirbti galima neribotą kiekį kartų.

Mesti

Stiklo butelius, stiklainius, stiklo duženas, stiklo indus.

Nemesti

Porceliano duženų, keramikos šukių, veidrodžių, elektros lempučių, vaistų ampulių ir buteliukų, armuoto stiklo, automobilio langų stiklų, krištolo, televizorių kineskopų.

POPIERIAUS IR KARTONO ATLIEKOS

Perdirbus vieną toną popieriaus atliekų išsaugosime  17 medžių!

Mesti:

Laikraščius, žurnalus ir kitus spaudinius;  lankstinukus, vokus, skrajutes, spaudos ir rašomąjį popierių, knygas be kietų viršelių; kartonines, gofruoto kartono dėžės ir dėžutes, popierinius krepšius, kitą neužterštą popierinę pakuotę ir pakavimo popierių.

Nemesti:

Riebalais ar maisto likučiais užteršto popieriaus ir kartono, pergamentinio popieriaus, vaškuoto, parafinuoto, kalkinio popieriaus, drėgmei ir vandeniui atsparaus impregnuoto, kreiduoto popieriaus, padengto plastiku, celofanu, folija; servetėlių, popierinių rankšluosčių ir nosinaičių, sauskelnių ir tualetinio popieriaus ir kt. higienos priemonių (šias atliekas mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį) tepaluoto popieriaus, tapetų (šias atliekas pristatyti į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę arba sąvartyną).

PLASTIKAS

Plastikui suirti reikia 500 metų. Atskirai surinktą plastiką galima perdirbti ir pagaminti naujus produktus.

Mesti

plastikinius butelius nuo gėrimų, plastikinius indelius ir dėžutes  nuo padažų, majonezo, indų ploviklio, šampūno ir pan.; polietileno maišelius ir  plėvelę, kitą plastikinę pakuotę, kurioje įspausti PET, HDPE, LDPE, PP, PS ženklai; kartonines pakuotes nuo sulčių ir pieno produktų (Tetra Pak, Pure-Pak, Combibloc ir kt.),  traškučių pakuotes.

Nemesti

Dažų, tepalų ir cheminių medžiagų likučiais užterštos taros, žaislų ir plastiko su elektronikos įtaisais; plastikinių medicinos gaminių bei priemonių; vaizdo kasečių, fotojuostelių, CD, DVD ir LP plokštelių; skutimosi peiliukų, dantų šepetėlių.

METALAS

Perdirbus 670  aliuminio skardinių galima pagaminti dviratį.

Mesti į plastiko/plastmasės atliekoms surinkti skirtus konteinerius.

Mesti

Skardines nuo gėrimų, konservų dėžutes, aliuminio indus ir skardines, metalinius dangtelius, dėžutes.

Nemesti

Dažų, tepalų ir cheminių medžiagų likučiais užterštos taros, aerozolinių flakonų.